Wróżenie z kart

Wróżby z kart to nie tylko skuteczna i prosta ale również często efektowna metoda na poznanie przyszłości. W końcu kto choć raz nie zachwycił się nad tym, jak piękne są karty do tarota.
Jednak z tą urodą idzie w parze również cena tych kart. Nie każdego zainteresowanego możliwością poznania przyszłości stać na takie karty. Na szczęście wróżby z kart klasycznych są również skuteczne.

Wróżby z kart

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem na pozyskanie wróżby jest użycie kart do gry. Choć to nie oczywiste, zwykła talia do gry, ma bardzo silne związki z astrologią – składa się z 52 kart, jak rok z 52 tygodni, a cztery kolory odpowiadają czterem porom roku. Jednak do wróżenia używa się jedynie kart od siódemki wzwyż oraz asów.

Do wróżb używa się również, a nawet częściej niż zwykłych talii kart tarota, oraz mniej popularnych kart cygańskich.

Wszystkie talie łączy jednak sposób ich wykorzystania – wróżby z nich pozyskane pozwalają odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości. Łączą je także proste sposoby, w jaki taką odpowiedź możemy pozyskać.
Najprostsza metoda polega na tym, że myśląc o pytaniu, na jakie chcemy odpowiedź, wyciągamy wylosowaną kartę z talii. Oczywiście wcześniej tasujemy karty samodzielnie. Następnie musimy tylko zinterpretować znaczenie karty, aby poznać wróżbę. Jest to wróżba dobra zarówno dla początkujących jak i bardziej wtajemniczonych.

Popularną, jak i również nieco bardziej dokładniejszą wróżbą jest ta z wykorzystaniem trzech kart. Owe trzy karty symbolizują najczęściej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Najczęściej, gdyż spotyka się także układ trzech karty, gdzie są to Karta Wydarzenia, Karta Szansy i Karta Przestrogi.

Jeśli chodzi o interpretację znaczeń kart najlepiej posiłkować się książeczkami dołączonymi do talii, czy to tarota, czy cygańskich kart. W przypadku kart klasycznych, najlepiej znaleźć poradniki lub odpowiednie książki.

Osoba, która wróży z kart, powinna spędzić nad interpretacją dłuższą chwilę. W przypadku kart ważny jest każdy symbol, kolor lub karty sąsiadujące. Wszystko to wpływa na wróżbę i jej prawidłowe odczytanie.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *