Dlaczego warto pomyśleć o zajęciach taneczno ruchowych dla dziecka?

Już małe dzieci słysząc muzykę zaczynają tupać nóżką, obracać się i podskakiwać, próbując tańczyć. Jest to niemal naturalne zachowanie, które oprócz tego, że daje dziecku radość, świetnie wpływa na jego rozwój. My, jako rodzice i opiekunowie powinniśmy dawać dziecku jak najwięcej możliwości rozwoju, zwłaszcza poprzez taniec. Jest to bowiem wymarzona forma połączenia zabawy i nauki.
Jednak nie zawsze mamy czas i możliwość zorganizowania takich zajęć dziecku w domu. Dlatego doskonałym pomysłem są zajęcia taneczno ruchowe dla dzieci organizowane przez różne placówki taneczne i nie tylko.

Kiedy dziecko może zacząć chodzić na takie zajęcia?

Zwykle oferta takich zajęć jest skierowana do dzieci od 4 lat. Wtedy bowiem potrzebują najbardziej ruchu, ale także lepiej radzą sobie z kontaktem z innymi dziećmi oraz dorosłymi i nie boją się zostać na choćby godzinę w takich gronie.
Co nie oznacza, że rodzic, w razie problemów, czy początkowej niechęci dziecka nie może zostać z dzieckiem na sali.
Warto jednak to przemyśleć pod takim kątem, aby dziecko dobrze się czuło i jak najwięcej skorzystało na takich zajęciach, zawierając nowe przyjaźnie i rozwijać się.

Czym są zajęcia taneczno ruchowe dla dzieci?

Zajęcia tego typu można nazwać spokojnie zajęciami ogólnymi, które zapoznają dzieci zarówno z różną muzyką, uczą prostych ruchów, a także dbają o to, by dzieci ruszały się. Głównie zajęcia skupione są na zainteresowaniu dzieci tańcem i aktywnością oraz dbaniu, by utrzymywały poprawną postawę, rozwijały swoje mięśnie, a także umiejętności życia w społeczeństwie, jako że takie zajęcia odbywają się głównie w grupach.

Zalety zajęć ruchowo tanecznych dla dzieci

Takie zajęcia niosą ze sobą wiele korzyści. Przy czym nie muszą być one regularne. Wystarczy, że na początek przyjdziesz z dzieckiem dwa razy w miesiącu, aby przyzwyczaiło się do takiej aktywności. Jednak już po tych dwóch spotkaniach na zajęciach zobaczysz różnicę.
Poprzez taniec i zajęcia grupowe dziecko znacznie się otwiera. Lepiej wyraża sobie emocje, a także staje się bardziej kontaktowe. W przypadku najmłodszych może mieć to kluczowe znaczenie przez rozpoczęcie edukacji wczesnoszkolnej jak i w podstawówkach. Można powiedzieć, że wcześniejsze chodzenie na takie zajęcia jest doskonałym przygotowaniem przed przedszkolem. Czyni więc to pierwsze dni w przedszkolu mniej stresującymi.
Oczywiście nie można zapomnieć, że taniec to niezwykle korzystna aktywność fizyczna. Liczne badanie potwierdzają, że taniec doskonale wpływa na rozwój fizyczny dziecka. Wpływa pozytywnie na jego sprawność motoryczną, zwinność, wytrzymałość, a także gibkość. Wzmacnia dodatkowo mięśnie i zapobiega otyłości, która jest coraz częstsza u młodszych dzieci.
Jest więc to cała paleta korzyści, które pomogą Twojemu dziecku zarówno podczas najbliższych lat, jak i zaowocują na przyszłość.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *