Kierując się tymi zasadami już nigdy więcej nie pokaleczysz sobie stóp tańcząc

Wiele osób już miało problem z doborem butów do tańca. Ile to już razy po weselu stopy były w pęcherzach, obtarte i obolałe? Z ilu przyjęć zamiast w butach wracało się niemal na bosaka niosąc niewygodne buty w ręce? Czas z tym skończyć. Następnym razem wybierając buty do tańca, posłuż się tymi zasadami, a na pewno nie powtórzą się takie sytuacje.

Jak dobrać buty do tańca najważniejsze zasady

Buty, w których mamy zamiar tańczyć powinny być dopasowane “na styk”. Oznacza to, że odsuwając piętę na koniec buta nie powinno zostać za dużo wolnego miejsca z przoduu buta. Za duże buty bowiem nie dają stabilności, spadają ze stóp i również ocierają, podczas poruszania się.
Za małe zaś też nie są dobre, choć w przypadku miękkiego obuwia warto zastanowić się dłużej. Czasami bowiem buty miękkie mogą się rozejść, przez co o ile na początku były dobre, to potem okazują się za duże.

Warto również pamiętać o pięcie. But nie może spadać z pięty, a pięta nie powinna wysuwać się z buta przy kolejnych krokach. Warto również zwrócić uwagę jak zabudowane są elementy przy pięcie. Mogą być bowiem sztywne, co innym pasuje przez lepsze trzymanie się, a drugich obciera lub miękkie – gdzie niektórym przez to buty spadają, a innym jak najbardziej to pasuje przez brak obtarć.

Po trzecie – w przypadku obcasów – należy pamiętać o stabilności. Ponczas tańca nie są wskazane wysokie, nie dopasowane do umiejętności modele. Jeśli but natomiast powoduje, że się chwiejemy lub wykrzywiamy stopy na boki może się to zakończyć uszkodzeniem stopy i butów. Jaka więc wysokość obcasa będzie odpowiednia?
Dla początkujących do 7 centymetrów. I mówiąc początkujący mamy również na myśli osoby chodzące na co dzień lub często w szpilkach. Taniec w wyższym obcasie, a chodzenie w wyższym obcasie to są bowiem dwie różne rzeczy. Dopiero kiedy umiejętności będą większe rekomendujemy zakup wyższych obcasów.
Po czwarte – kieruj się wygodą. W przypadku butów do tańca najważniejszy jest komfort i wygoda użytkowania. Nawet najpiękniejsze buty nie uratują cię, jeśli w tańcu będziesz się co chwilę potykać lub chwiać.

Podeszwy butów

Jeśli chodzi o podeszwę to jest to osobny temat. Zależnie bowiem od tego, do czego dane buty będą służyć można powiedzieć inaczej jaka podeszwa będzie właściwa.
W ogromnym skrócie :

  • tańce latino – miękka, zamszowa podeszwa tzw. łosiówka; pozwala na lepszą pracę śródstopia i palców, ważną przy tego typu tańcach,
  • tango – twarda podeszwa licowa, która amortyzuje i chroni śródstopie, najlepiej z miękką, wyprofilowaną wkładką, która zapewni komfort dla użytkownika,
  • treningi i do nauki – miękka łosiówka ale grubsza niż w butach latino.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *