ZAZDROŚĆ

O bezpodstawnej zazdrości nie będziemy mówić. Jak jednak postępuje kulturalny człowiek, gdy jego zazdrość jest uzasadniona? Przede wszystkim stara się opanować swoje uczucie.Czy szlochy, awantury przyniosły kiedykolwiek pozytywne rezultaty? Kto w takich wypadkach, nieustannie skarży się znajomym lub docinkami i aluzjami próbuje kompromitować swego partnera, jest nie tylko nietaktowni ale i niemądry. Ośmiesza bowiem sam siebie i stawia w kłopotliwym położeniu tych, którzy muszą wysluchiwać jego zwierzeń. Postępawanie takie nieraz pogłębia prze
paść między pokrzywdzonym i winowajcą .Natomiast taktowne zachowanie cierpliwość i wspaniałomyślność prowadzi większosci wypadków do porozumienia. . Wszystko zależy od postawy obu stron w okresie kryzysu. Burza oczyszcza atmosferę. Ale w klimacie pełnym burz nie ma odprężenia i me mogą odbywać się żniwa.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *