Jak zrobić wianek krok po kroku

Coraz częściej decydujemy się na rozwijanie naszych zdolności manualnych. Co prawda chłopcy mają swoje zajęcia związane z majsterkowaniem, jednak dziewczynki częściej uderzają w pracę związane ze zdobieniem i dekoracjami. Jednym z tego rodzaju zajęć dla dziewczynek w okresie wiosennym i letnim jest oczywiście zbieranie kwiatów i robię je z nich wianków. Jednak warto pamiętać, że nie każdy rodzic posiada tę umiejętność żeby przekazać córce. Z tego też powodu warto szybko się dowiedzieć jak zrobić wianek krok po kroku? Wbrew pozorom, jeśli tylko opanujemy kilka podstawowych zasad zajęcie to jest banalnie proste i szybkie. Warto jednak pamiętać, że takie wianki możemy zrobić korzystając z nici lub też bez.

Jeśli chcemy zrobić wianek spontanicznie z kwiatów, które znaleźliśmy na łącze czy w ogrodzie to najlepiej wybierać te rośliny, które mają miękkie i elastyczne łodygi. Wówczas wystarczy układać główki kwiatów jedna koło drugiej a następnie odkręcać główkę i resztę wiązki roślin łodyżką. W ten sposób szybko i łatwo możemy zrobić piękny i trwały wianek ten sposób jest doskonały jeśli akurat mamy pod ręką mlecze czy stokrotki. Pamiętajmy jednak, że kwiaty o twardych i sztywnych łodygach nie dadzą się ułożyć w ten sposób. Dlatego też czasem lepiej jest wykorzystać do zrobienia takie wianka jakieś akcesoria. W przypadku wianków na pewno sprawdza się cienkie ale mocne nici.

Jeśli chcemy do zrobienia wianka wykorzystać nici to sprawa jest po części ułatwiona. Warto jednak wiedzieć, że zanim sprawimy palce do prawidłowego układania kwiatów może się okazać, że będziemy musieli trochę poćwiczyć. Pamiętajmy jednak, że za pomocą nici możemy ułożyć ciekawsze i bardziej nowoczesne kompozycje z wykorzystaniem nie tylko kwiatów ale również traw. Ten sposób sprawdzi się również przy kwiatach o twardych i mało elastycznych łodygach. Sama technika jest łatwa. Układamy kolejne warstwy roślin obok siebie, tak żeby uzyskać zamierzony efekt, a następnie obwinąć ciasno rośliny nitka. W ten sposób również uzyskamy piękny wianek.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *