Jak zorganizować samemu zabawę taneczną dla dzieci?

Dzieciństwo to jedyny okres w naszym życiu kiedy mamy prawo do beztroskiej zabawy przez dłuższy czas w ciągu dnia. Trzeba przy tym również pamiętać, że w przypadku dzieci, zabawa ta spełnia ogromną rolę. Nie tylko jako zajęcie dla naszych pociech, ale jako zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu, poprawę koordynacji, wykształcenie wrażliwości ruchowej, czy poprawę relacji z innymi w przypadku zabaw ruchowych.
Właśnie – jaka zabawa taneczna dla dzieci będzie idealną propozycją na przykład na małe przyjęcie, urodziny, czy podczas świąt z większą grupką małych smyków?

Dlaczego próbować organizować dzieciom zabawy taneczne?

Dzieci potrzebują ruchu. Ich młode kości i mięśnie aby rosnąć silne i zdrowe, powinny co najmniej kilka godzin dziennie spędzać na bieganiu, chodzeniu czy właśnie tańczeniu. Przy czym czasami jest to coraz trudniejsze zajęcie. Nowinki technologiczne, jak telefony, komputery, tablety czy telewizor i bajki odciągają dzieci od aktywności ruchowych.
Z jednej strony nie da się uniknąć, by nie miały styczności z technologią, jednak z drugiej strony zorganizowanie im przyjemnie czasu podczas zabaw tanecznych jest proste i przyjemne. Taka zabawa taneczna dla dzieci może być bowiem świętą okazją, do zabawy z własnym malcem.

Taniec z balonami

Jest to jedna z najpopularniejszych zabaw, która absorbuje dzieci na dłuższy czas. Ustawiamy do niej dzieci parami, a następnie obok każdej pary wyrzucamy w powietrze balonik. Najlepiej aby były one w różnych kolorach lub były przewiązane kolorowymi, tak aby każda para miała swój i umiała go rozróżnić.
Następnie puść muzykę, tak aby dzieci mogły skakać i ruszać się w jej rytm, jednocześnie obijając balony. Jeśli jakiejś parze upadnie balon, odpada z gry. Wygrywa ostatnia para na parkiecie.

Taniec z dzwoneczkiem

Jeśli masz nieparzystą liczbę dzieci taniec z dzwoneczkiem będzie idealnym rozwiązaniem. Jedno dziecko, które pozostaje bez pary jest szukającym, a reszta połączona w pary tańczy. Zadaniem par jest zadzwonienie dzwoneczkiem i przekazanie go innej parze. Zadaniem szukającego jest znaleźć dzwoneczek. Kiedy to zrobi zamienia się z jedną osobą z pary, przy której dzwoneczek był. Wtedy zabawa zaczyna się od nowa.

Taniec z kapeluszem

Taniec z kapeluszem to prosta zabawa, podczas której ustawiamy dzieci w kole. Włączamy muzykę i zachęcamy dzieci do tańca, podając pierwszemu kapelusz. Zadaniem dzieci jest założenie go, a następnie zdjęcie i przekazanie dalej. Ty jako prowadzący w pewnym momencie wyłączasz muzykę. Osoba, która w tym momencie ma kapelusz przy sobie, odpada z zabawy.

Zabawa w krzesła

Klasyczna zabawa na większości przyjęć, jednak nie mogło by jej tu zabraknąć. Ustawiamy krzesła w koło, tak by było ich o jedno mniej niż dzieci. Kiedy muzyka gra, dzieci tańczą w kółku wokół krzeseł. Kiedy muzyka cichnie, trzeba jak najszybciej usiąść na krzesełku.
Kto nie ma krzesełka odpada.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *