Niezwykle zmysłowy taniec, ale czy tylko?

Zastanawiałeś się kiedyś nad nauką tańca, który niemal promieniuje zmysłowością i wspaniałą pogodą słonecznego i ciepłego miejsca? Co byś więc powiedział na niezwykle piękną Dominikanę i jeszcze ponętną bachatę? Bachata w parach to niezwykle uczuciowy taniec, w którym kobieta uwodzi mężczyznę. I to jeszcze jak uwodzi!
Te ruchy bioder i ta chemia, którą czuć od partnerów, tańczących bachatę… To powinna być definicja tańca dla kochanków!

Bachata a salsa

Zanim przejdziemy do bachaty trzeba wyjaśnić jedną kwestię. Mianowicie, kiedy zobaczymy taniec bachaty możemy go łatwo pomylić z tańcem salsy. Ale trzeba pamiętać, że salsa jest bardziej żywszym tańcem, podczas gdy bachata stawia raczej na budowanie napięcia między partnerami oraz pewnej iluzji – choć może nie u każdej pary – flirtu, uwodzenia.

Style tańca bachata

Zmysłowa bachata w parach nie jedno ma imię. Dokładniej zaś ujmując problem ma trzy imiona odpowiadające jej trzem podstawowym stylom.
Dominicana to tradycyjna tańczona bachata wprost z Dominikany. Jest to pierwszy, oryginalny styl tego tańca. Bardzo przypomina latynoamerykańskie tańce, głównie cha-chę. Wyróżnia się szybkim tempem rozliczanym na cztery, różnymi figurami dla par oraz dość skomplikowanymi krokami. Trzeba jednak zauważyć, że podstawowy krok pierwotnej bachaty jest dość prosty. Nazywa się on box step i składa się z kroku do boku w prawo, dostawienia lewej nogi, powtórki i na cztery dostawieniem lewej nogi jedynie lekko dotykając palcami podłogi.

Moderna to wolniejsza i prostsza technika taneczna, przez to jest to styl częściej wybierany, zwłaszcza przez pary zaczynające przygodę z tańcem. Podstawowym krokiem Moderny jest prostszy box step.

Sensual to najbardziej sensualna odmiana bachaty. Charakteryzuje się ruchem całego ciała i niezwykłą bliskością partnerów, którzy mają stale utrzymywać kontakt wzrokowy. Mimo, że jest wolniejsza jest trudniejsza technicznie. Dlatego najczęściej sięgają po nią doświadczone pary tancerzy. Znana jest także pod nazwą bachaty europejskiej, gdyż to ten styl taneczny jest najczęściej prezentowany przez europejskich tancerzy na różnych konfrontacjach, pokazach i konkursach tanecznych.

Podsumowanie

Bachata to taniec dla par. Pierwotnie bachata dominicana była przeznaczona dla par nawet takich jak wnuczek z babcią, czy syn z matką. Jednak kiedy bachata została przeniesiona do krajów europejskich powstały kolejne jej style – moderna dla początkujących i sensual, jako taniec bardziej zmysłowy, który bardziej odpowiadał parom kochanków lub wprawnym tancerzom.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *