GDY PIENIĄDZE ZDRADZAJĄ

Wielu psychologów twierdzi, że po stosunku do pieniędzy po­znaje się człowieka. Jeśli jest uczciwy i prawy, nigdy nie weźmie łapówki. Brzydzi się nią i sama propozycja go obraża. Poza tym zawsze w terminie płaci swoje zobowiązania, oddaje pożyczki itd. Nigdy nie naciąga i nie nabiera drugich na tzw. fundy. Jest może
i do przesady skrupulatny, gdy dochodzi do rozliczeń. I to byłby „bohater pozytywny”. Niestety, spotykamy się w życiu i z „bo­haterem negatywnym”. Tego właśnie zdradzają pieniądze. Chęt­nie przyjmuje łapówki, zresztą w mniej lub bardziej otwartej formie, nieraz obrzydliwie i bezczelnie tłumacząc, że „rączka rączkę myje . Nie lubi oddawać długów, a lubi je zaciągać. Jeśli ma wyższe stanowisko, tym trudniej się upominać bez narażenia się na jego niechęć. Pozwala też, by mu fundowano prezenty, kolacyjki itd. Cóż z tego, że ludzie będą mówili, iż ma „lepkie ręce , że z uczciwością u niego nie najlepiej… Na szczęście wiemy z doświadczenia, że „dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie”… Ale czy warto zaszargać sobie opinię i naz­wisko na całe życie? Bo tak już jest, że ludzie pamiętają. I jeśli nawet ktoś się poprawi, to pamięć o jego nieetycznych czynach będzie mu towarzyszyć aż do samej śmierci.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *