Czy indywidualny kurs tańca ma sens?

Większość osób w pewnym momencie będzie musiała przeżyć pewien moment. Mianowicie pierwszy taniec jako para młoda na weselu. Jeśli zaś nie chcemy myśleć o takiej okazji jeszcze to przypomnijmy sobie wszystkie inne wyjścia jak wesele w rodzinie, studniówka, półmetek, jakiś karnawał, andrzejki, domówka… Innymi słowy jest wiele okazji na których wypadałoby dobrze zatańczyć ze swoją drugą połówką. Dlatego dobrym pomysłem może się okazać indywidualny kurs tańca.

Po co indywidualny kurs tańca?

Indywidualny kurs tańca to format, w którym na zajęciach jesteście tylko wy i instruktor. To wy sami decydujecie co chcecie poćwiczyć, dostosowując to do okazji i to nie tylko jednej. Bo na przykład na imprezę karnawałową chcielibyście nauczyć się jakiegoś tańca latynoamerykańskiego, a także ze względu na bal studniówkowy lub wesele fokstrota, bo czemu nie?
I właśnie na takie mieszanie stylów pozwalają wam indywidualne lekcje tańca.
Oczywiście za stylem tańca dostosowujecie sobie również poziom – czy chcecie od podstaw podstaw, aby dalej przechodzić do trudniejszych kroków, czy chcecie od razu przejść do kroków najbardziej was interesujących – to wasza decyzja.

Korzyści z indywidualnego kursu tańca

W poprzedniej części tekstu przy toczyliśmy już kilka korzyści – możliwość dostosowania programu pod siebie oraz posiadanie instruktora na wyłączność przynajmniej przez godzinę zajęć.
Jednak czy wiesz, że z tego wynikają kolejne korzyści?
Przede wszystkim instruktor może się przyjrzeć dokładniej jakie błędy popełniacie i szybciej je skorygować. Zapewnia to znacznie szybsze efekty i lepszy kontakt z samym instruktorem. Dzięki temu będzie on mógł również lepiej was poznać i rozeznać się, co może się jeszcze przydać i lepiej doradzić.

  • Po drugie – nie ma skrępowania. Podczas zwykłych zajęć, na których jest nawet kilkanaście par, niektórzy mogą się bardziej wstydzić. Czuć się nieswojo, gdyż każdy może ocenić, czy macie dryg do tańca, czy dwie lewe nogi. Taki stres zaś nie sprawia, że taniec jest przyjemnością i przekłada się na same efekty tej nauki.
  • Po trzecie – przyjemniejsze odczucia. Jednorazowe zajęcia tańca w takim formacie mogą być świetnym pomysłem na randkę, zacieśniając więzy między wami. W końcu w tańcu lepiej poznajemy drugą osobę.
  • Po czwarte – indywidualne lekcje tańca to dość myląca nazwa. Można na nie przyjść zarówno z parą, jak i w grupie przyjaciół – oczywiście wcześniej informując szkołę tańca i zapytawszy się, czy jest taka możliwość.

Podsumowanie

Indywidualny kurs tańca to świetna opcja dla każdej pary. Jest to dobry pomysł na randkę. Jest to praktycznie spędzony czas, gdyż dzięki temu mamy już przygotowanie pod wiele możliwych okazji, gdzie taniec będzie elementem zabawy.
Nie zwlekaj więc, tylko ubierz się z drugą połową w wygodne ubranie i idź tańczyć.

 

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *