Zwiedzanie Florencji na własną rękę

Florencja to wspaniałe miasto w środkowej części kraju. Usytuowane jest u podnóża Apeninów i również ze względu na tę wyjątkową lokalizację każdego roku ściąga ogromne rzesze turystów. To iście włoski klimat i niezwykły powiew historii, która jest tutaj niemal namacalna. Od czego zacząć zwiedzanie Florencji?

Mnogość atrakcji zapiera dech w piersiach

Florencja to miasto, w którym można spędzić sporo czasu i ani razu nie odczuć dokuczliwej nudy. Zwłaszcza miłośnicy włoskich klimatów ukochali sobie to miejsce na letni wypoczynek i trzeba przyznać, że nie sposób im się dziwić. Niezaprzeczalną atrakcją i głównym symbolem miasta jest kopuła zwieńczająca katedrę Santa Maria del Fiore. Kopuła powstała dzięki genialnemu architektowi, jakim był Brunelleschi. Obecnie jest niemal wizytówką miasta i przede wszystkim tym elementem miasta, który jako pierwszy rzuca się w oczy. Nie sposób kopuły przeoczyć. Jest piękna, majestatyczna i przede wszystkim jest dumą mieszkańców Florencji. Będąc we Florencji, będziemy na nią “wpadać” bezustannie. Jest integralną częścią krajobrazu.

Nietypowa galeria we Florencji

Z całą pewnością Florencja to jedno z tych miejsc, które zaskakuje na każdym kroku. Nowoczesność przeplata się tutaj z historią w zachwycający sposób, choć mieszkańcom taka sytuacja mocno już spowszedniała. Będąc w okolicy koniecznie trzeba udać się na Piazza della Signoria. To wyjątkowy plac, który cieszy się mianem wspaniałej galerii pod gołym niebem. Miejsce otrzymało taką nazwę ze względu na obecność wspaniałych rzeźb, m.in. “Judyty i Holofornesa” wykonanych przez wybitnego Donatella czy “Perseusza”, który wyszedł spod dłuta Celliniego. Zwiedzanie szlakiem zabytków to tylko jedna z wielu możliwości. Ta faktycznie ma wartość edukacyjną i warto się na taki rodzaj zwiedzania skusić. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby faktycznie poczuć klimat tego unikatowego miejsca, to z całą pewnością powinniśmy wybrać się na zwykły spacer. To jedyna możliwość, żeby zagłębić się z tajemnicze zakamarki i na własną rękę odkrywać Florencję.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim serwisie! Trafiłeś na serwis o polityce i społeczeństwie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się na moim portalu. Zapraszam do czytania i komentowania oraz udostępniania mojego serwisu na swojej tablicy facebooka.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *